Kažkada žinomos reklamos bendrovės "Rodiklis" įkūrėjas ir vadovas Robertas Reklaitis dar ne taip seniai atrodė klestintis verslininkas, bet dabar aiškėja, kad jis galėtų pretenduoti į vieno didžiausių Lietuvos aferistų titulą, rašo "Kauno diena". Aš asmeniškai tą žmogų pažįstu, jis buvo nusipirkęs ir vieną radijo stotį, kurioje man teko kelerius metus dirbti. Apie jo "darbo ir veiklos" metodus šį bei tą esu patyręs tiesiogiai, (nors asmeniškai niekada nesu nukentėjęs, ar dar kaip nors panašiai) taigi šį Karolio Urbono straipsnį labai mielai rekomenduoju ir Jums:
Ryškėja didžiulės skolos
R.Reklaitis sukūrė net aštuoniolikos įmonių grupę, kurios priešakyje – bankrutuojanti UAB "Rodiklis". Pasak įmonės bankrotą administruojančios UAB "Nemokių įmonių konsultavimas ir administravimas" atstovų (atstovų pavardės redakcijai žinomos – red. past.), šio žmogaus vadovaujamos įmonės per pastaruosius kelerius metus esą plovė pinigus, apgaudinėjo žmones ir grobstė mokesčius.
Bankroto administratorių pateiktais duomenimis, R.Reklaitis įtariamas naudodavęs įkeistą turtą kaip užstatą kelis kartus ir apgaudinėdavęs bankus, falsifikuodavęs oficialius dokumentus, fiktyviai perpardavęs daugiau radijo eterio nei jo gali būti per visą parą. Administratorių duomenimis, jau suskaičiuota negrąžinta 25 mln. litų skola, kuri priklauso tik vienai iš aštuoniolikos finansinę piramidę sudarančių įmonių.
Piramidės veikimo principas
Pasak UAB "Rodiklis" bankroto administratorių, įtartina veikla buvo organizuojama trimis būdais. Pirmiausia R.Reklaičio kontroliuojamos bendrovės, pasinaudodamos įstatymuose esančiomis spragomis, esą vengė mokėti mokesčius "aukodamos" pinigus savo vadovaujamoms viešosioms įstaigoms, sporto komandoms ir federacijoms. Taip buvo sumažinama arba netgi visiškai išvengiama mokestinė prievolė.
Antrasis schemos veikimo būdas, pasak bankrotą administruojančios įmonės atstovų, yra fiktyvių sandorių įforminimas, siekiant nelegaliai pervesti turtą iš bėdų turinčios įmonės į kitą, dar neprasiskolinusią, ir taip išvengti turto konfiskavimo.
"R.Reklaitis buvo "barterinių" (mainais paremtų – red. past.) sutarčių meistras ir organizuodavo finansinės piramidės įmonių tarpusavio įskaitas – dvi jam priklausančios įmonės viena su kita atsiskaitydavo ne pinigais, o nuperkamu radijo reklamos laiku, būdavo sudaroma fiktyvi tarpusavio įskaitos sutartis ir taip išvengiama PVM mokesčio prievolės", – patikslino bankroto administratoriai. Trečias būdas paremtas galimu dokumentų padirbinėjimu. Taip esą buvo siekiama išvilioti pinigus iš bankų, paskui tą turtą perleisti tretiesiems asmenims, pinigus "paaukoti" ir palikti tuščias įmones bankrutuoti.
Greitai "ištuštinta" įmonė
Rugsėjo 27 d. UAB "Rodiklis" bankrotą administruojančios įmonės atstovai su antstoliu atvyko į UAB "Advilis" patalpas areštuoti jos turto pagal teismo nutartį civilinėje byloje, kuria buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės – 0,5 mln. litų turto areštas.
Taip buvo siekiama užtikrinti, kad įmonė nepaslėptų savo turto vykstant teisminiam ginčui, pvz., atgaline data neįregistruotų fiktyvių sandorių arba neišparduotų turto. Tačiau atvykusius bankroto administratorių ir antstolį pasitiko iš anksto pasirengę įmonės atstovai ir jie, kaip teigė bankroto administratorius, per šį susitikimą įregistravo naują direktorių, piktavališkai slėpė teismo nutartimi privalomus pateikti dokumentus ir siuntinėjo pas neva įgaliojimus turinčius įmonės darbuotojus. Antstolis, remdamasis teismo nutarties nevykdymu, UAB "Advilis" nustatė papildomą terminą – pateikti reikiamus dokumentus ir informaciją apie turtą iki šių metų spalio 6 d. Pasak bankroto administratorių, suėjus antstolio numatytam terminui, UAB "Advilis" liko dirbti tik R.Reklaitis, įmonės turtas ir darbuotojai buvo perleisti kitai įmonei, o įsipareigojimai esą palikti UAB "Advilis".
Elektrikų futbolo komanda
R.Reklaičio kontroliuojamose įmonėse dirbantys žmonės buvo paversti sportininkais – elektrikai, reklamos montuotojai, vadybininkai, rinkodaros specialistai, valytojai ir kiti su sportine veikla tiesiogiai nesusiję asmenys buvo įtraukti į futbolo klubą "Rodiklis".Pagal tuo metu galiojusį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą sportininkų atlyginimas buvo apmokestinamas tik 15 proc. tarifu. Jei darbuotojai būtų buvę įdarbinti įmonėje, kurioje atlieka pagrindines funkcijas, būtų reikėję mokėti įprastiniu 24 proc. tarifu. Remiantis bankroto administratorių pateiktais duomenimis, futbolo komandai "Rodiklis" R.Reklaičio kontroliuojamos įmonės paaukojo daugiau nei 4 mln. litų. Valstybė dėl R.Reklaičio bendrovių šiais sandoriais sutaupyto pridėtinės vertės mokesčio patyrė beveik milijoną litų žalos. Antanas Nesteckis, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas, teigė esąs įsitikinęs, kad tyrimas dėl įtartinos paramos futbolo komandai vykdomas, tačiau bankroto administratoriai teigia apie šiuos neva vykdomus tyrimus neturintys jokių duomenų. R.Reklaičio polinkis į sportą neapsiribojo tik įspūdingos sudėties futbolo komanda. Jis įkūrė Lietuvos petankės federaciją ir tapo jos prezidentu. Pasak bankroto administratorių, šiai federacijai su R.Reklaičiu susijusios įmonės paaukojo daugiau nei 2 mln. litų. Sportinėms federacijoms taikoma dar palankesnė mokesčių bazė, nes per ją mokami pinigai ir įsteigiami prizų fondai visiškai neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu.
Milijonas už interneto adresą
R.Reklaičio kontroliuojamų įmonių grupę sudarė apie 18 juridinių asmenų, tarp jų – UAB "Rodiklis", UAB "Vardiklis", "Advilis", "Japoniški valgiai", VšĮ "Garsų harmonija" ir kt. Didžiausia – UAB "Rodiklis" – ilgus metus veikė kaip reklamos gamybos ir kūrimo bendrovė.Remiantis bankroto administratorių turimais dokumentais, ši įmonė aktyviai skolinosi iš bankų ir kitų kreditorių, kuriems buvo įkeistos atsargos ir kitas turtas. Siekdamas išvengti turto konfiskavimo, R.Reklaitis neva ėmė sudarinėti fiktyvius pirkimo–pardavimo sandorius su jam priklausančiomis įmonėmis. Dažniausiai tokia schema veikia taip, kad prasiskolinusi įmonė pasirašo fiktyvią pirkimo sutartį su kita tam pačiam savininkui priklausančia ar jo kontroliuojama bendrove ir taip jai prasiskolina. Ši įmonė, pasinaudodama neapmokėta sutartimi ir iš to kylančiu įsipareigojimu, bando neteisėtai perimti įsiskolinusios įmonės įkeistą turtą ir taip išvengia galimo jo konfiskavimo.
Bankroto administratoriai nurodo, kad panaši schema galėjo būti įgyvendinta ir vienoje iš R.Reklaičio kontroliuojamų įmonių UAB "Vardiklis", kuri esą už 1,12 mln. litų pardavė interneto adresą ivartis.lt jo kontroliuojamai bendrovei UAB "Rodiklis". Pagal turimus dokumentus R.Reklaitis avansinėje apyskaitoje esančius grynuosius pinigus neva sumokėjo įmonei "Vardiklis", kurioje tuo metu ėjo vyriausiojo buhalterio pareigas. Po kurio laiko tas pats interneto adresas buvo parduotas fiziniam asmeniui (asmens pavardė redakcijai žinoma – red. past.) vos už kelis litus. Bankroto administratoriai pabrėžia, kad tokių sandorių R.Reklaičio įmonių grupėje buvo ne vienas. Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme yra numatyta prievolė apie grynaisiais pinigais atliekamą sandorį, viršijantį 15 tūkst. eurų, nedelsiant raštu informuoti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT).
Už interneto adresą sumokėtos sumos dydis viršijo įstatyme numatytą normą daugiau nei dvidešimt kartų, tačiau FNTT Kauno apskrities skyriaus viršininkas Kęstutis Žuromskas teigė, jog tyrimas nevyksta, nes FNTT nėra gavusi jokių oficialių pareiškimų ir informacijos apie jokią nusikalstamą veiką su R.Reklaičiu siejamose įmonėse. Tačiau "Rodiklio" bankrotą administruojančios įmonės UAB "Nemokių įmonių konsultavimas ir administravimas" atstovai teigia, kad FNTT Kauno apskrities skyriui oficialus raštas dėl šių ir kitų, kaip įtariama, pažeistų teisės aktų buvo pateiktas šiemet spalio 8 d.
Pramoginis laivas dingo
Dar vienas R.Reklaičio veiklos būdas – tarpininkavimas perkant automobilį išperkamosios nuomos pagrindu. Lietuvoje už automobilį bendrovės ir privatūs asmenys negali atgauti sumokėto pridėtinės vertės mokesčio, išskyrus tuos atvejus, kai transporto priemonė naudojama tiesiogiai įmonės veikloje. Pasak bankroto administratorių, pastarąjį kriterijų neva atitiko UAB "Rodiklis", todėl R.Reklaitis esą nusprendė tapti tarpininku ir, suradęs pirkėjų, pasiūlydavo jiems įsigyti automobilį per savo bendrovę ir taip išvengti PVM mokesčio prievolės. Už tai pirkėjai R.Reklaičiui neva mokėdavo sutartą komisinį mokestį.
Beje, R.Reklaitis nurodė antstoliui, areštavusiam automobilius (antstolio pavardė reakcijai žinoma – red. past.), dvylika automobilių parduoti Genovaitei Aleknavičienei, kuri esą reikalavo iš pirkėjų, tarp kurių buvo nemažai grupėje dirbančių žmonių, sumokėti vieną ar kelias papildomas "įmokas". Su G.Aleknavičiene kelis kartus buvo bandyta susisiekti mobiliuoju telefonu, tačiau jis buvo išjungtas. R.Reklaičio mobilusis telefonas taip pat buvo išjungtas, su juo susisiekti nepavyko ir UAB "Advilis" bendruoju telefonu.
Bankroto administratoriai pabrėžė, kad šie automobiliai net po visų įtartintų sandorių teisiškai priklausė bankams, bet jiems buvo sunku atgauti savo turtą, nes buvo nurodomos neteisingos automobilių buvimo vietos, o kai kurie atgauti automobiliai buvo sugadinti. Kaip pavyzdį bankrotą administruojančios įmonės atstovai pateikia prabangaus visureigio "Porsche Cayenne" atvejį. Šis automobilis buvo grąžintas be modernios navigacijos įrangos ir su kitais, kaip įtariama, pigesniais, ratlankiais. Remiantis bankroto administratorių turimais dokumentais, net UAB "Rodiklis" pramoginis laivas, kuris buvo įkeistas bankui, prasidėjus bankroto procedūroms esą buvo neteisėtai parduotas ir dingo iš įmonės balanso.
Teisėsauga užmerkė akį
"Tokio įžūlumo neteko matyti per visą bankroto administratoriaus darbo praktiką", – teigė vienos iš R.Reklaičio bendrovių bankrotą administruojantis asmuo. "Įmonėse, į kurias atvykdavome su antstoliais, iš mūsų buvo atvirai tyčiojamasi, piktybiškai neperduodami teismo nurodymu įsakyti perduoti dokumentai" – teigė bankroto administratorius.
Bankroto administratoriai pateikia įdomų faktą, kad per Valstybinės mokesčių inspekcijos patikrinimus tą pačią dieną keistai "susirgo" beveik visi iš dvylikos įmonių, kuriose turėjo būti atliktas mokesčių patikrinimas, vadovai. Pasak bankroto administratorių, šio fenomeno turėtų kuo greičiau imtis teisėsaugos institucijos ir mokesčių inspektoriai. Deja, tirti galimas R.Reklaičio įmonių grupės finansines machinacijas noro nerodo nei VMI, nei FNTT, nei ekonominės policijos pareigūnai.
Čia straipsnio pabaiga, bet dar noriu pridėti ir kelis jo komentarus iš interneto:
Vincas 2010 10 22 10:40..
Panašiai,tik pagal žymiai didesnio masto piramidę įvyko ir pasaulinė krizė.Tik keista,kad tiek ilgai sukčiauja ir niekas neatskleidžia.
Teliukai - Reklaicio ypac megiamas epitetas apibudinti zmones, kuriuos jis apgavo. Labai tiketina, kad si komentara rase jis pats arba kazkas is jam tarnaujanciu asmenu (R.Rupsys).
teisesauga vienoj kiseneje2010 10 22 10:24..
Reklaitis gaude vmi inspektorius kaune gatvej ir bruko pinigus, dar - atejus mokesciu inspektoriams soko pro langa. Labiausiai gaila zmoniu - darbuotoju, kurie buitines technikos prisipirke uz reklaicio duodama kredita senukuose ir kitur vietoj algos, po to turejo bankams atsiskaitineti, kur padetas banko arestuotas turtas. O kaip masinos, uz kurias saziningai reklaiciui pinigus mokejo? vdidziaja dali algos atmokedavo tam aferistui ir liko SU AUSIM. o kur teisesauga ziuri? reklaicio sasajos su bareika per bareikienes paremima, vmi pareigunai pucia i usa, o cia komentaruose dar yra sveikinimu siam kiaules snukiui? per tokius verslo atmatas negalima pasitiketi zmonemis, toliau vyksta feodalizacija visuomeneje - turtingieji remia pareigunus, daro aferas o saziningi zmones lieka skursti. as neisivaizduoju,. koks zmogus turi buti idiotas, kad garbintu ar bet kokiu kitokiu budu teigiamai atsilieptu apie reklaiti. toki i belange kartu su parsidavusiais pareigunais.
As2010 10 22 10:10..
Man tai labai keista skaityti komentarus, kuriuose neva Reklaitis saunuolis, koks jis protingas kad taip moka uodega issukt ir pan. Tik idomu ka tokie komentatoriai kalbetu, jeigu paciu imonei Reklaicio imones butu isiskolinusios ir nunesusios ne viena desimti tukstanciu. Kiek zmoniu paliko be algu per pazadus, kiek kitu imoniu apgavo, liko skolingi uz medziagas ir pan... Man paciai teko pabuvoti senuose Rodiklio sandeliuose, kai Lizingas jau ispardavinejo Rodiklio "likucius" tam kad padengti dali skolu bankui, tai net slykstu daresi kai per Rodiklio angaru langus matesi besidarbuojantys naujai gimusios Advilio imones meistrai. Tokio izulumo dar nebuvau maciusi. Kai tuo tarpu Advvilis medziagas pirko uz kapeikas is Rodiklio. Spjauciau tam reklaiciui i veida sutikus. Slykstus aferistas ir labai tikiuosi kad kada nors jis visgi bus pasodintas uz stambaus masto vagystes ir sukciavimus. Tokiom siukslem ne didziuotis reikia o i belange iki gyvos galvos. O kad viskas cia "patepta" su mokesciais, FNTT ir kitais tai ir taip aisku, bet tik kazi ar viena diena neislys galai ir tos galvos kris.
Donatas2010 10 22 10:05..
Tai kad ta bushido fedaracija viena ranka su Reklaiciu muse. Daug makliu bendrai padaryta:)
Vilis2010 10 22 09:59..pagaliau kazkas surinko ir susistemino bent dali informacijos... Saunuoliai!
Reikia tiketis, kad Reklaitis nusitemps paskui save i teisiamuju suola ir visus savo uztarejus, kam mokejo kysius (VMI, FNTT, STT ir t.t). Siulau atkrepti demesi i Boreikienes rinkimines kampanijos finansavima tuo metu kai Boreika leido Reklaiciui nemoketi mokesciu ir uzsiimti aferomis....
žnau2010 10 22 09:46..
O kiek išplauta per Lietuvos Bushido federacija tai visiems tur būt vieša paslaptis, specialistui pakelus federacijos buhalterija akys ant kaktos iššoktu. Bet anksčiau visos tarnybos kaž kodel užsimerkdavo, o ten tokios sumos praplaukdavo...
pagaliau2010 10 22 08:56..
pagaliau reikalai pajudejo tinkama kryptimi su tuo ponu Ryklaiciu
2010 m. spalio 22 d., penktadienis
Išėjo Ingrida Mastavičienė
Šį trečiadienį eidama 36-uosius metus mirė kolegė - žurnalistė Ingrida Mastavičienė.
Baigusi VU ji daugiausiai dirbo LTV Kauno redakcijoje - laidoje „Septynios Kauno dienos“, metus vedė „Laisvės alėją“, bendravo su „Miestas be kaklaraiščio“ žiūrovais. Nuoširdi kolegų tarpe tiesiog Ingridėle vadintos žurnalistės šypsena puošė ir žinias iš Kauno, kurį laiką transliuotas LTV2 kanalu. Paskutinius kelerius metus net ir kovodama su sunkia liga, I.Mastavičienė rengė reportažus trumpai transliuotai TV3 laidai „Grįžta vyrai“.
Be artimiausio žmogaus liko jos šeima: sūnus Herkus, dukra Monika ir vyras Modestas.
Laidotuvės šiandien, spalio 22 d. 15.00 val. Petrašiūnų kapinėse.
P.S.
Asmeniškai nebuvau artimas Ingridos bičiulis, bendravome kaip kolegos, susitikę. Ji yra ėmusi iš manęs interviu, kai berods 2006 metais gavau tuometinio Kauno miesto mero Arvydo Garbaravičiaus įsteigtą premiją žurnalistams - stiklinę plunksną.
O čia paskutinis jos į mano pašto dėžutę š.m. rugpjūčio 10 dieną atėjusio pranešimo "lydas":
Sveiki,
norime Jus pakviesti i floristikos parodą, kurioje bus pristatoma rekordiškai daug floristinių kompozicijų. Parodos atidarymas šį ketvirtadienį, rugpjūčio 12-ą dieną, 18-ą valandą, Ryšių istorijos muziejuje, Kaune. Tikimės Jūsų apsilankymo ir dėmesio.
Pagarbiai, Ingrida Mastavičienė
Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras
..........
Ilsėkis ramybėje..........
Baigusi VU ji daugiausiai dirbo LTV Kauno redakcijoje - laidoje „Septynios Kauno dienos“, metus vedė „Laisvės alėją“, bendravo su „Miestas be kaklaraiščio“ žiūrovais. Nuoširdi kolegų tarpe tiesiog Ingridėle vadintos žurnalistės šypsena puošė ir žinias iš Kauno, kurį laiką transliuotas LTV2 kanalu. Paskutinius kelerius metus net ir kovodama su sunkia liga, I.Mastavičienė rengė reportažus trumpai transliuotai TV3 laidai „Grįžta vyrai“.
Be artimiausio žmogaus liko jos šeima: sūnus Herkus, dukra Monika ir vyras Modestas.
Laidotuvės šiandien, spalio 22 d. 15.00 val. Petrašiūnų kapinėse.
P.S.
Asmeniškai nebuvau artimas Ingridos bičiulis, bendravome kaip kolegos, susitikę. Ji yra ėmusi iš manęs interviu, kai berods 2006 metais gavau tuometinio Kauno miesto mero Arvydo Garbaravičiaus įsteigtą premiją žurnalistams - stiklinę plunksną.
O čia paskutinis jos į mano pašto dėžutę š.m. rugpjūčio 10 dieną atėjusio pranešimo "lydas":
Sveiki,
norime Jus pakviesti i floristikos parodą, kurioje bus pristatoma rekordiškai daug floristinių kompozicijų. Parodos atidarymas šį ketvirtadienį, rugpjūčio 12-ą dieną, 18-ą valandą, Ryšių istorijos muziejuje, Kaune. Tikimės Jūsų apsilankymo ir dėmesio.
Pagarbiai, Ingrida Mastavičienė
Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras
..........
Ilsėkis ramybėje..........
2010 m. spalio 8 d., penktadienis
5 AUKSINĖS VANDENS GĖRIMO TAISYKLĖS
Kodėl gi vanduo toks svarbus?
Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 (!) procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo. Pirmiausiai, žinoma, sutrinka virškinimo procesas, šalinimo procesas, užnuodijamas kraujas, kuris šiuos toksinus išnešioja po visą mūsų organizmą. Atsiranda tokios ligos, kaip dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastritas, rėmuo, duodenitas, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimai. Sutrinka šalinimo procesai, lydimi nuolatinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus. Nepašalintus toksinus per storąjį žarnyną ar inkstus, organizmas mėgina deginti ir šalinti per plaučius, tai pagreitina kvėpavimo procesą, sutrikdomas širdies ritmas. Nuolatinis vandens trūkumas padeda atsirasti mažakraujystei, toksinai krauju pirmiausiai užkrečia subtiliąsias mūsų organizmo vietas - smegenis, nuo ko atsiranda nuolatiniai galvos skausmai, migrena. Išdžiūsta, šerpetoja oda, skylinėja plaukai, tinkamai nedrėkinamos akys praranda savo blizgesį. Na ir šį sąrašą galima tęsti ilgai. Tiesiog norisi, kad skaitytojas suprastų vandens svarbą organizmui. Vanduo - ne tik Jūsų sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos priežastis, bet ir Jūsų grožio bei jaunystės eleksyras. "Vanduo - tai esminis vaistas, pašalinantis iš kūno įvairiausius negalavimus, visos bėdos įveikiamos juo ir visos kančios nugalimos.
Šiuolaikinė mūsų medicina padarė daug atradimų, įrodė begales įdomių tiesų. Ir visi mes puikiai žinome, kad virš 70 procentų žmogaus organizmo tūrio sudaro vanduo. Vanduo organizme naudojamas ne tik virškinimo proceso metu, kuomet per dieną vidutiniškai išskiriama 1,5 ltr. seilių, 2,5 ltr. skrandžio sulčių, 0,5 ltr. tulžies ir apie 0,7 ltr. kasos sulčių bei apie 3 ltr. plonojo žarnyno sulčių. Žinoma, šis vanduo ir lieka mūsų organizme, bet kaip ir kiekvieną panaudotą vandenį, reikėtų pakeisti, norint palaikyti mūsų kūną sveiką ir tvirtą. Bet yra mūsų organizme ir negrįžtamai prarandamo vandens kiekis - tai apie 2,5-3 litrai vandens kasdien. Tai skysčiai, kuriuos išskiriame per inkstus (apie 1,5 litro), išprakaituojame (apie 0,6 ltr.), iškvėpuojame (apie 0,3 ltr.) ir pašaliname su fekalijomis (apie 0,2 ltr.). Šie skysčiai šalina iš kūno įvairius toksinus, nebereikalingas mūsų organizmui medžiagas. Taigi, jei šio tūrio skysčio neatstatysime, sutriks nereikalingų elementų šalinimo procesas. Visi šie toksinai kaupsis mūsų organizme ir nuodis jį.
Rytuose manoma, jog didžiausią reikšmę žmogaus sveikatai turi ne tik suvartojamo vandens kiekis, bet ir vandens gėrimo būdas. Taigi, svarbu ne tik kiek, bet ir kaip, ir kada yra geriamas vanduo. Ši geros savijautos, sveikatos paslaptis atskleidžiama per penkias vandens gėrimo taisykles, kurios dėl savo svarbos Jogos filosofinėje sistemoje dar vadinamos auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis.
5 AUKSINĖS VANDENS GĖRIMO TAISYKLĖS
1. Atsikėlus ryte išgeriame 1 stiklinę vandens ir po to nevalgome 1,5 - 2 val.
2. 30 min. prieš maisto vartojimą išgeriame 1 stiklinę vandens.
3. Vartodami maistą negeriame (po valgio negeriame apie 40 min.)
4. 30 min. prieš miegą išgeriame 1 stiklinę vandens.
5 .Kai norime gerti - geriame vandenį.
Rytuose vandens sąvoka netapatinama su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai turi skonį ir organizmo priimami kaip maistas. Nors ir labai keistai mums gali nuskambėti, bet taisyklės byloja ir apie tai, jog norint "suvalgyti" kavos puodelį, pusvalandį prieš tai turėtume išgerti stiklinę vandens. Taigi, matome, kad šis paprastas sveiko gyvenimo stebuklas gali pareikalauti iš mūsų šiek tiek valios pastangų, šiek tiek dėmesingumo. Mums būtų žymiai lengviau laikytis šių taisyklių, jei mes suprastume visus procesus, vykstančius mūsų sudėtingame žmogaus organizme. Todėl mes trumpai sustosime ties kiekviena iš šių taisyklių ir pabandysime jas trumpai peržvelgti.
Pradėsime nuo rytinio vandenuko. Pirmiausiai, stiklinė vandens ryte nuplautų mūsų skrandį, bei visą virškinimo traktą. Na kaip ryte valomės dantis, prausiamės, taip ir nuplauname virškinimo sistemą, ruošiam ją dienos darbui. Antra - mūsų skrandis nubudęs būna šiek tiek "apsimiegojęs", lyg balionas, iš kurio būtų išleistas oras. Taigi rytinis vandenukas jį tonizuoja ir tuomet skrandis gali visomis savo sienelėmis sąveikauti su virškinamu turiniu. Pirmosiomis dienomis gali rytinis vandenukas nebūti labai malonus. Kai kuriuos žmones pykina. Na, tai būna todėl, kad vanduo nuplauna mūsų skranduką ir tos drumzlės viduje sukelia tokius nemalonius pojūčius. Bet tai yra laikina. Jei turėsite kantrybės ir valios - tai pamatysit, kad po kelių dienų, na vėliausiai po savaitės, tie nemalonūs pojūčiai išnyks. Jūsų skrandis bus švarus ir vandenį vėl bus malonu gerti.
Na ir paskutinis klausimas, kodėl gi mes nevalgome pusantros - dvi valandas po rytinio mūsų vandenuko? Šioje vietoje šiek tiek skiriasi Rytų ir Vakarų požiūriai į mitybos procesus. Mūsų žymią patarlę "pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui" Rytų kultūroje būtų perfrazuota: "pusryčius atiduok priešui, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę suvalgyk pats". Tikriausiai žinome, kad virškinimas yra energetiškai imlus procesas. Ir jei žmogus pavalgo, vargiai ar jis turi energijos ir jėgų vykdyti kitokią veiklą: emocionaliai reaguoti į aplinką, mąstyti, priiminėti sprendimus, jau nekalbant apie fizinį krūvį. O kaip žinia, pagrindinius sprendimus ir didžiąją dalį darbo krūvio mes su jumis turime atlikti pirmąją dienos pusę. Gal todėl ryte ir nepatartina valgyti sočiai ir daug. Pusvalandį prieš kiekvieną valgį mes turėtume išgerti stiklinę vandens.
Žinoma, kaip prieš maistą mes plaunam rankas, taip neprošal nuplauti ir virškinimo sistemą. Be visa to, tas vanduo papildys organizmo atsargas, nes, kaip minėjau aukščiau, virškinimui reikia labai daug vandens. Na ir šis įprotis padės mums padaryti mitybos procesą sąmoningą. Dažnai mes jau nebeskiriame troškulio nuo alkio. Dažnai, kuomet kūnas paprašo vandens, mes nusprendžiam išgerti puodelį arbatos ar kavos, būtinai dar reikia prie viso to suvalgyti pyragėlį, saldainį ar bandelę. Na ir nekaltas troškulio numalšinimas virsta maisto vartojimu. Todėl neaplenkime ir šios paprastos taisyklės. Kodėl vartojant maistą nepatartina gerti? Pirmiausiai - geriamas mitybos proceso metu vanduo gali atskiesti skrandžio sultis, seiles, kurios organizmo išskiriamos reikiamos cheminės sudėties vartojamam maistui virškinti. Be to, kad skaidymo procesas skrandyje būtų pilnavertis, ten turi likti vietos ne tik skrandžio sultims, bet ir orui. Maždaug tik pusė skrandžio tūrio turėtų būti užpildyta maistu, ketvirtadalis - skrandžio sultimis ir likusi erdvė paliekama orui. Todėl pavalgius ir nepatartina gerti, kol skaidymo procesas nebus užbaigtas. Skrandis dirba, priklausomai nuo maisto sudėties, nuo 30 min.iki 3 val. Tik po to, išskaidytas maistas pereina į dvylikapirštę žarną, ir tik tuomet galima gerti net ir vandenuką. Kodėl prieš naktį geriame vandenį? Todėl, kad naktį vyksta pagrindinis organizmo valymasis nuo toksinų. Mes daug naktį išgariname vandens, iškvėpuojame ir išprakaituojame. Todėl patartina tas vandens atsargas papildyti. Ir nebijokite! Tikrai nuo šios stiklinės vandens Jums neteks naktį keltis iš lovos. Greičiau naktį nubusite dėl išgerto puodelio arbatos. Pamėginkit ir įsitikinsite tuo. Na ir paskutinioji taisykle tikriausiai nereikalauja komentarų. Jei norime gerti - gerkime vandenį, malšinkime savo troškulį. Jei norime valgyti - valgykim, malšindami savo alkį.
Na ir dar norėtųsi priminti skaitytojui, kas tai yra vanduo ir kokį vandenį mes turėtume gerti, besilaikydami šių taisyklių. Tai ne vaisvandeniai, ne arbata ir ne kava. Vanduo - tai geriamas vanduo, neturintis jokio papildomo skonio ir kvapo. Galima vartoti šulinio, šaltinio vandenį arba namuose filtruoti vandenį iš čiaupo. Energetiškai labiausiai žmogui tinka vanduo, išgautas toje vietovėje, kur jis gyvena. Tačiau neturint visų šių galimybių, galima vandenį nusipirkti ir parduotuvėje. Patartina vandenuką gerti kambario temperatūros. Žiemą malonu vandenį šiek tiek pasišildyti. Taigi, nustebsite, kad vanduo taps pigiausiu ir paprasčiausiu vaistu Jūsų kasdienybėje. Rezultatų ilgai laukti neteks. Maždaug per pora savaičių išvalysite savo storąjį žarnyną, nepraėjus nei dviems mėnesiams pamiršite apie rėmens problemas, susitvarkys visa virškinimo sistema, praeis nuolatiniai galvos skausmai. Jūsų savijauta bus puiki, būsite sveiki, žvalūs ir energingi! Norėtųsi palinkėti visiems atrasti savyje jėgų ir valios pakeisti mitybos procesą, nes visos pastangos įdiegti šias auksines vandens gėrimo taisykles savo gyvenime atsipirks su kaupu.
Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 (!) procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo. Pirmiausiai, žinoma, sutrinka virškinimo procesas, šalinimo procesas, užnuodijamas kraujas, kuris šiuos toksinus išnešioja po visą mūsų organizmą. Atsiranda tokios ligos, kaip dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastritas, rėmuo, duodenitas, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimai. Sutrinka šalinimo procesai, lydimi nuolatinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus. Nepašalintus toksinus per storąjį žarnyną ar inkstus, organizmas mėgina deginti ir šalinti per plaučius, tai pagreitina kvėpavimo procesą, sutrikdomas širdies ritmas. Nuolatinis vandens trūkumas padeda atsirasti mažakraujystei, toksinai krauju pirmiausiai užkrečia subtiliąsias mūsų organizmo vietas - smegenis, nuo ko atsiranda nuolatiniai galvos skausmai, migrena. Išdžiūsta, šerpetoja oda, skylinėja plaukai, tinkamai nedrėkinamos akys praranda savo blizgesį. Na ir šį sąrašą galima tęsti ilgai. Tiesiog norisi, kad skaitytojas suprastų vandens svarbą organizmui. Vanduo - ne tik Jūsų sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos priežastis, bet ir Jūsų grožio bei jaunystės eleksyras. "Vanduo - tai esminis vaistas, pašalinantis iš kūno įvairiausius negalavimus, visos bėdos įveikiamos juo ir visos kančios nugalimos.
Šiuolaikinė mūsų medicina padarė daug atradimų, įrodė begales įdomių tiesų. Ir visi mes puikiai žinome, kad virš 70 procentų žmogaus organizmo tūrio sudaro vanduo. Vanduo organizme naudojamas ne tik virškinimo proceso metu, kuomet per dieną vidutiniškai išskiriama 1,5 ltr. seilių, 2,5 ltr. skrandžio sulčių, 0,5 ltr. tulžies ir apie 0,7 ltr. kasos sulčių bei apie 3 ltr. plonojo žarnyno sulčių. Žinoma, šis vanduo ir lieka mūsų organizme, bet kaip ir kiekvieną panaudotą vandenį, reikėtų pakeisti, norint palaikyti mūsų kūną sveiką ir tvirtą. Bet yra mūsų organizme ir negrįžtamai prarandamo vandens kiekis - tai apie 2,5-3 litrai vandens kasdien. Tai skysčiai, kuriuos išskiriame per inkstus (apie 1,5 litro), išprakaituojame (apie 0,6 ltr.), iškvėpuojame (apie 0,3 ltr.) ir pašaliname su fekalijomis (apie 0,2 ltr.). Šie skysčiai šalina iš kūno įvairius toksinus, nebereikalingas mūsų organizmui medžiagas. Taigi, jei šio tūrio skysčio neatstatysime, sutriks nereikalingų elementų šalinimo procesas. Visi šie toksinai kaupsis mūsų organizme ir nuodis jį.
Rytuose manoma, jog didžiausią reikšmę žmogaus sveikatai turi ne tik suvartojamo vandens kiekis, bet ir vandens gėrimo būdas. Taigi, svarbu ne tik kiek, bet ir kaip, ir kada yra geriamas vanduo. Ši geros savijautos, sveikatos paslaptis atskleidžiama per penkias vandens gėrimo taisykles, kurios dėl savo svarbos Jogos filosofinėje sistemoje dar vadinamos auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis.
5 AUKSINĖS VANDENS GĖRIMO TAISYKLĖS
1. Atsikėlus ryte išgeriame 1 stiklinę vandens ir po to nevalgome 1,5 - 2 val.
2. 30 min. prieš maisto vartojimą išgeriame 1 stiklinę vandens.
3. Vartodami maistą negeriame (po valgio negeriame apie 40 min.)
4. 30 min. prieš miegą išgeriame 1 stiklinę vandens.
5 .Kai norime gerti - geriame vandenį.
Rytuose vandens sąvoka netapatinama su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai turi skonį ir organizmo priimami kaip maistas. Nors ir labai keistai mums gali nuskambėti, bet taisyklės byloja ir apie tai, jog norint "suvalgyti" kavos puodelį, pusvalandį prieš tai turėtume išgerti stiklinę vandens. Taigi, matome, kad šis paprastas sveiko gyvenimo stebuklas gali pareikalauti iš mūsų šiek tiek valios pastangų, šiek tiek dėmesingumo. Mums būtų žymiai lengviau laikytis šių taisyklių, jei mes suprastume visus procesus, vykstančius mūsų sudėtingame žmogaus organizme. Todėl mes trumpai sustosime ties kiekviena iš šių taisyklių ir pabandysime jas trumpai peržvelgti.
Pradėsime nuo rytinio vandenuko. Pirmiausiai, stiklinė vandens ryte nuplautų mūsų skrandį, bei visą virškinimo traktą. Na kaip ryte valomės dantis, prausiamės, taip ir nuplauname virškinimo sistemą, ruošiam ją dienos darbui. Antra - mūsų skrandis nubudęs būna šiek tiek "apsimiegojęs", lyg balionas, iš kurio būtų išleistas oras. Taigi rytinis vandenukas jį tonizuoja ir tuomet skrandis gali visomis savo sienelėmis sąveikauti su virškinamu turiniu. Pirmosiomis dienomis gali rytinis vandenukas nebūti labai malonus. Kai kuriuos žmones pykina. Na, tai būna todėl, kad vanduo nuplauna mūsų skranduką ir tos drumzlės viduje sukelia tokius nemalonius pojūčius. Bet tai yra laikina. Jei turėsite kantrybės ir valios - tai pamatysit, kad po kelių dienų, na vėliausiai po savaitės, tie nemalonūs pojūčiai išnyks. Jūsų skrandis bus švarus ir vandenį vėl bus malonu gerti.
Na ir paskutinis klausimas, kodėl gi mes nevalgome pusantros - dvi valandas po rytinio mūsų vandenuko? Šioje vietoje šiek tiek skiriasi Rytų ir Vakarų požiūriai į mitybos procesus. Mūsų žymią patarlę "pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui" Rytų kultūroje būtų perfrazuota: "pusryčius atiduok priešui, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę suvalgyk pats". Tikriausiai žinome, kad virškinimas yra energetiškai imlus procesas. Ir jei žmogus pavalgo, vargiai ar jis turi energijos ir jėgų vykdyti kitokią veiklą: emocionaliai reaguoti į aplinką, mąstyti, priiminėti sprendimus, jau nekalbant apie fizinį krūvį. O kaip žinia, pagrindinius sprendimus ir didžiąją dalį darbo krūvio mes su jumis turime atlikti pirmąją dienos pusę. Gal todėl ryte ir nepatartina valgyti sočiai ir daug. Pusvalandį prieš kiekvieną valgį mes turėtume išgerti stiklinę vandens.
Žinoma, kaip prieš maistą mes plaunam rankas, taip neprošal nuplauti ir virškinimo sistemą. Be visa to, tas vanduo papildys organizmo atsargas, nes, kaip minėjau aukščiau, virškinimui reikia labai daug vandens. Na ir šis įprotis padės mums padaryti mitybos procesą sąmoningą. Dažnai mes jau nebeskiriame troškulio nuo alkio. Dažnai, kuomet kūnas paprašo vandens, mes nusprendžiam išgerti puodelį arbatos ar kavos, būtinai dar reikia prie viso to suvalgyti pyragėlį, saldainį ar bandelę. Na ir nekaltas troškulio numalšinimas virsta maisto vartojimu. Todėl neaplenkime ir šios paprastos taisyklės. Kodėl vartojant maistą nepatartina gerti? Pirmiausiai - geriamas mitybos proceso metu vanduo gali atskiesti skrandžio sultis, seiles, kurios organizmo išskiriamos reikiamos cheminės sudėties vartojamam maistui virškinti. Be to, kad skaidymo procesas skrandyje būtų pilnavertis, ten turi likti vietos ne tik skrandžio sultims, bet ir orui. Maždaug tik pusė skrandžio tūrio turėtų būti užpildyta maistu, ketvirtadalis - skrandžio sultimis ir likusi erdvė paliekama orui. Todėl pavalgius ir nepatartina gerti, kol skaidymo procesas nebus užbaigtas. Skrandis dirba, priklausomai nuo maisto sudėties, nuo 30 min.iki 3 val. Tik po to, išskaidytas maistas pereina į dvylikapirštę žarną, ir tik tuomet galima gerti net ir vandenuką. Kodėl prieš naktį geriame vandenį? Todėl, kad naktį vyksta pagrindinis organizmo valymasis nuo toksinų. Mes daug naktį išgariname vandens, iškvėpuojame ir išprakaituojame. Todėl patartina tas vandens atsargas papildyti. Ir nebijokite! Tikrai nuo šios stiklinės vandens Jums neteks naktį keltis iš lovos. Greičiau naktį nubusite dėl išgerto puodelio arbatos. Pamėginkit ir įsitikinsite tuo. Na ir paskutinioji taisykle tikriausiai nereikalauja komentarų. Jei norime gerti - gerkime vandenį, malšinkime savo troškulį. Jei norime valgyti - valgykim, malšindami savo alkį.
Na ir dar norėtųsi priminti skaitytojui, kas tai yra vanduo ir kokį vandenį mes turėtume gerti, besilaikydami šių taisyklių. Tai ne vaisvandeniai, ne arbata ir ne kava. Vanduo - tai geriamas vanduo, neturintis jokio papildomo skonio ir kvapo. Galima vartoti šulinio, šaltinio vandenį arba namuose filtruoti vandenį iš čiaupo. Energetiškai labiausiai žmogui tinka vanduo, išgautas toje vietovėje, kur jis gyvena. Tačiau neturint visų šių galimybių, galima vandenį nusipirkti ir parduotuvėje. Patartina vandenuką gerti kambario temperatūros. Žiemą malonu vandenį šiek tiek pasišildyti. Taigi, nustebsite, kad vanduo taps pigiausiu ir paprasčiausiu vaistu Jūsų kasdienybėje. Rezultatų ilgai laukti neteks. Maždaug per pora savaičių išvalysite savo storąjį žarnyną, nepraėjus nei dviems mėnesiams pamiršite apie rėmens problemas, susitvarkys visa virškinimo sistema, praeis nuolatiniai galvos skausmai. Jūsų savijauta bus puiki, būsite sveiki, žvalūs ir energingi! Norėtųsi palinkėti visiems atrasti savyje jėgų ir valios pakeisti mitybos procesą, nes visos pastangos įdiegti šias auksines vandens gėrimo taisykles savo gyvenime atsipirks su kaupu.
2010 m. spalio 7 d., ketvirtadienis
Koks tas spalio mėnuo?
Garsusis etnologas Libertas Klimka http://www.lrt/ rašo:
Štai jau kelintas rytmetis šalnos pakąsti be vėjo krinta lapai. Taip tyliai paslaptingai čežėdami… Spaliui tenka pirmoji rudens pusė. Šio mėnesio vidutinė oro temperatūra – 6–8 laipsniai šilumos. Tačiau kai mėnesio pradžioje paros temperatūra krinta žemiau nei 10 laipsnių, ištinka gilios šalnos. Tuomet gamtoje vyksta labai ryškūs pokyčiai.
Šalnos sparčiai nuauksina klevus, beržus, uosius. Dar savaitė kita – ir medžių šakos paliks nuogos. Spalio pabaigoje lapus numeta net ir ąžuolai. Kai vidutinė paros temperatūra nukrinta žemiau nei 5 laipsniai šilumos, apskritai baigiasi augalų vegetacija. Tad prasidėjus antrajai spalio mėnesio pusei – pats spalvų šėlsmas Lietuvos gamtoje. Ypač kai saulutė pro miglas šypteli… Pats tinkamiausias laikas keliauti į gamtą, lankytis parkuose, šiurenant kojomis margaspalvių lapų pusnis.
Senovėje šis laikas ir vadintas lapkrisčiu – pagal tai, kas darosi aplinkui. Gi žemės ūkio darbus įprasmindavo visagavio mėnesio pavadinimas – jau visas derlius būdavo užbaigiamas nuimti nuo laukų, iš daržų ir sodų: ir linai, ir ropės, ir obuoliai. Dar prisimintina, kad senuose kalendoriuose šis mėnuo įrašytas septintinio vardu. Tai andainykščio laiko skaičiavimo aidas, įrodantis, kad žemdirbiui metai išties prasidėdavo tada, kai laukus užlieja pavasarinė žaluma.
Iš spalio orų būdavo spėjamas žiemos charakteris. Sakydavo senoliai: jei spalis ūkanotas, žiemą bus daug sniego; jei spalis šaltas – sausis bus gražus; jei spalį pasirodė sniegas ir kiškis tris dienas neišbėgo iš miško, pėdų laukuose nepadarė, tai sniegas jau nebenutirps...
Spalio pradžioje pagal senovines tradicijas ūkininko šeima jau sužaliavusį žiemkentėlių lauką apeidavo ratu, vis patilindžiuodama šv. Pranciškaus dieną, spalio 4-ąją, pašventintu varpeliu. Tai tam, kad rugelius negandos lenktų, kad ateinančiais metais vasarą kokių bėdų neištiktų, kad šeima laimingai sulauktų šviežios duonelės… Šiame paprotyje matome atgarsius visame pasaulyje paplitusių tikėjimų, kad varpo garsai atitolina daugelį nelaimių. Šv. Pranciškaus varpelio garsai gindavo ir nuo vėtros eibių, ir nuo žaibo įtrenkimo.
Kaimo laukuose spalio mėnesį būdavo baigiamas bulviakasis, išmėžiamas ir apariamas mėšlas. Senoliai sakydavo, kad kaupuose bulvių žiurkės neėda, jeigu jos sudėtos mėnuliui dylant. Rudeninis mėžimas taip pat turėtų būti atliekamas per delčią. Parenkama diena, kai nepučia šiaurės vėjas, tada lėčiau pūva. Pūdymui arti tas laikas irgi palankus, nes piktžolės neišsikeroja. Kad dirvoje išnyktų usnys, žmonės senovėje darydavo tokį „burtą“: vežant mėšlą po vežimu pririšdavo žaibo trenkto medžio pliauską.
Pavadinimas „spalis“, seniau – „spalių“ arba „spalinis“, pasako, kad pagrindinis šio meto rūpestis kaime būdavo linų apdorojimas. Spaliai – tai lūženos, kurias reikia nubraukti ir iššukuoti sulaužius mintuvais atsiklojėjusių linų stiebelius. Panaudodavo spalius namo lubų apšiltinimui. Darbas nors ilgas, tikra „lino kančia“, bet atliekamas po stogu, prikūrentoje jaujoje: ten sausa, šilta.
Ir tikrai nepabosdavo, pasikvietus kaimynų talką. Susirinkus jaunimui skamba juokai, pašmaikštavimai. Štai talkininkai šeimininkės klausia: „Ką išvirsi pabaigtuvėms?“ Ta atsako: „Spalių gručę su šuns koja“ O jei kuris nuo valgio nosį suka, paklaus: „Ko vaipais kaip kumelė, spalių paduota?“ Dar ir palygins: „Gražus kai šuva, iš spalių išlindęs“. O šalin pavaryti gali taip: „Eik sau į spalius gult“.
Mintuvai irgi tinka vaizdingiems palyginimams. Štai apie godžiai valgantį taip pasakoma: „Ans ėda kaip mintuvais“ Ir įžūlėlį, blogai išauklėtą jaunikaitį taikliai apibūdina: „Tas tai per mintuvus neperleistas“. Linamynio talkos paliko mums daug pasakojimų, dainų; jauja – tarsi kokia įdomybių ir paslapčių skrynia. Ko tik ten neatsitikdavo rudens vakarais, ypač jeigu kas užrūstindavo dievaitį Gabjaujį... Jis jaujos viešpats!
Upių bei ežerų vanduo sulaiko šilumą, tad švintant iš jų kyla ir driekiasi miglos tumulai. Kaimo aštrialiežuviai ir iš to rastų, ką pasakyti smagaus: „miglą pūsti į akis“ – reiškia įžūliai meluoti, „miglos košė“ – visiškas žioplys, „miglos padauža“ – vaiduoklis. Ypač vaizdingų posakių esama apie šalną: „Ko čia trepsi kaip šuva ant šalnos?“; „Lenda kaip šalna po stogu“; „Ieškok dilgynių po šalnos“ (tai reiškia, kad jau per vėlu); „Tėvo visi bijo kaip šalnos“; „Jisai ateina ir vėl išlekia kaip šalna“ (labai greitas).
Arba supeikiant kieno nors padarytą darbą: „Koks te jo darbas: kur kliuvo, kur nekliuvo, pereita kaip šalnos“; „Reik darbo žiūrėti, o jeigu mėtysis kaip šalna patvoriais, nieko neturės“. Ir sukeikiant: „O kad tave šalna“. Senbernį kaime dažnai pavadina „šalnakandžiu“. O jei apie obuolį ar kriaušę taip pasakys, tai reiškia, kad yra vėlyvosios rūšies. Gyvulys gali būti „šalno“ plauko – toks su balkšvu atspalviu. Kartais labai apibendrintai, bet teisingai pasakoma: „Kaip šalnai – mums visur negerai“.
2010 m. spalio 1 d., penktadienis
Kiek teisybės - nežinau, bet informacija įdomi, o gal ir svarbi?
Šiandien savo elektroniniame pašte radau laiškelį, kurį nusprendžiau įkelti ir čia. Atsiuntė jį mano kolegė, pakankamai garbi žurnalistė, mėgėja pašniukštinėti ir savo įžvalgomis pasidalinti su kitais:) Taigi, laiškelyje rašoma:
PO TO, KAI METŲ METUS BUVO SAKOMA ŽMONĖMS, KAD CHEMOTERAPIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS GYDYTI VĖŽĮ, PAGALIAU SAKOME JUMS, KAD YRA ALTERNATYVUS METODAS
Naujausios žinios apie vėžį:
1. Visi žmonės turi vėžio ląstelių. Šių ląstelių standartiniais tyrimais neaptinkama tol kol jų neprisidaugina iki keleto milijardų. Kai gydytojai vėžiu sergantiems pacientams sako, kad po gydymo jų organizmuose nebėra vėžio ląstelių, tai tiesiog reiškia, kad tyrimais nerandama šių ląstelių, nes jų yra mažiau, nei randamas kiekis.
2.Per žmogaus gyvenimą, vėžio ląstelės pasireiškia nuo 6 iki 10 kartų.
3.Kai žmogaus imuninė sistema stipri, ji sunaikina vėžio ląsteles ir sustabdo jų dauginimąsi bei auglių susidarymą.
4.Kai žmogus turi vėžį, tai rodo, kad jis turi daugialypį mitybos nepakankamumą. Tai gali būti dėl genetinių, aplinkos, maisto ar gyvenimo būdo priežasčių.
5.Kad išvengti daugialypio mitybos nepakankamumo, galima pakeisti dietą ir naudoti papildus, tuo sustiprinant imuninę sistemą.
6.Chemoterapija, tai greit augančių vėžio ląstelių nuodijimas, kuris taip pat naikina greit augančias naudingas ląsteles kaulų čiulpuose, virškinimo- žarnyno trakte ir t.t. ir gali pakenkti tokiems organams, kaip inkstai, kepenys, širdis, plaučiai ir kt.
7.Radiacija, naikindama vėžines ląsteles, taip pat degina, sudaro randus ir pažeidžia sveikas ląsteles, audinius ir organus.
8.Pirminis gydimas chemoterapija ir radiacija dažnai sumažina auglio dydį. Tačiau ilgai besitęsiantis chemoterapijos ir radiacijos naudojimas daugiau nebeveikia auglio naikinimo.
9.Kai organizmas nuo chemoterapijos ir radiacijos per daug užterštas toksinais, imuninė sistema arba su tuo susitaiko arba yra sunaikinama, taigi žmogus neatlaiko infekcijų ir komplikacijų.
10.Chemoterapija ir radiacija gali iššaukti vėžio ląstelių mutaciją ir jos tampa atsparios ir sunkiai sunaikinamos. Chirurginės operacijos taip pat gali sukelti vėžio ląstelių paplitimą kitose srityse.
11.Efektyvus vėžio nugalėjimo būdas yra marinti vėžio ląsteles badu, nemaitinant jų tuo, ko reikia jų dauginimuisi.
KUO MINTA VĖŽIO LĄSTELĖS
a. Cukrus yra vėžio maitintojas. Atsisakius cukraus, išsiima vienas svarbiausių maisto produktų vėžio ląstelėms. Cukraus pakaitalai, tokie kaip NutraSweet, Equal, Spoonful ir kiti yra pagaminti su asparkamu ir yra kenksmingi. Geriausias natūralus pakaitalas būtų Manukos (?) medus arba melasa, bet labai mažais kiekiais. Valgomoji druska yra chemiškai išbalinta. Geriausia alternatyva yra Bragfo(?) amino rūgštys arba jūros druska.
b.Pienas sukelia gleivų susidarymą, ypač skrandžio- žarnyno trakte. Vėžys minta gleivėmis. Atsisakius pieno ir pakeitus jį nesaldintu sojos pienu, vėžio ląstelės alksta.
c.Vėžio ląstelės veši rūgštinėje aplinkoje. Mėsos pagrindu sudaryta dieta yra rūgštinė, geriau yra valgyti žuvį ir šiek tiek paukštienos, nei jautieną ar kiaulieną. Mėsoje taip pat yra gyvulinių antibiotikų, augimo hormonų ir parazitų, kurie visi yra kenksmingi, ypač žmonėms su vėžiu.
d.Dieta susidedanti iš 80 proc. šviežių daržovių ir sulčių, neskaldytų grūdų, sėklų, riešutų ir trupučio vaisių kūne palaiko šarminę aplinką. Apie 20 proc. gali būti virtas maistas, įskaitant pupeles. Šviežios sultys duoda gyvus fermentus, kurie lengvai įsisavinami ir pasiekia ląstelių lygį per 15 min. neužteršdamos ir netrukdydamos sveikoms ląstelėms augti. Kad gauti gyvųjų fermentų, reikalingų sveikų ląstelių susidarymui, paragaukite ir gerkite šviežių daržovių sultis ( daugumos daržovių ir pupelių daigų) ir valgykite žalias daržoves 2-3 kartus per dieną. Fermentai žūna 40 laipsnių temperatūroje.
e.Venkite kavos, arbatos ir šokolado, kurie turi daug kofeino. Žalioji arbata yra geresnė alternatyva ir ji turi vėžio nugalėjimo savybių.. Vanduo- geriausia gerti išvalytą ar filtruotą vandenį, kad išvengti žinomų toksinų ir sunkiųjų metalų esančių vandentiekio vandenyje. Distiliuotas vanduo yra rūgštinis, venkite jo.
12.Mėsos baltymai yra sunkiai virškinami ir tam reikia daug virškinimo fermentų. Nesuvirškinta mėsa žarnyne pradeda pūti ir atsiranda dar daugiau toksinų.
13.Vėžio ląstelės turi tvirtą baltymų apdangalą. Susilaikant, ar valgant mažiau mėsos lieka daugiau fermentų galinčių paveikti vėžio ląstelių baltymines sieneles ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms sunaikinti vėžio ląsteles.
14.Kai kurie papildai stiprina imuninę sistemą ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms sunaikinti vėžio ląsteles. Yra žinoma, kad kai kurie papildai, tokie kaip vitaminas E sukelia apoptozę arba programuojamą ląstelių mirtį, natūralų organizmo metodą atsikratyti pakenktomis, nenorimomis ar nereikalingomis ląstelėmis.
15.Vėžys- tai proto, kūno ir dvasios liga. Iniciatyvi ir pozityvi dvasia padės kovotojui su vėžiu išgyventi. Pyktis, negalėjimas atleisti, kartėlis įveda kūną į stresinę, rūgštingą aplinką. Išmok išlaikyti mylinčią, atleidžiančią dvasią. Išmok atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu.
16.Vėžio ląstelės negali tarpti deguonimi prisotintoje aplinkoje. Kasdien mankštinkitės ir giliai kvėpuokite tam, kad gautumėte daugiau deguonies pasiekiančio ląstelių lygį. Deguonies terapija yra dar vienas būdas vėžio ląstelių naikinimui.
PO TO, KAI METŲ METUS BUVO SAKOMA ŽMONĖMS, KAD CHEMOTERAPIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS GYDYTI VĖŽĮ, PAGALIAU SAKOME JUMS, KAD YRA ALTERNATYVUS METODAS
Naujausios žinios apie vėžį:
1. Visi žmonės turi vėžio ląstelių. Šių ląstelių standartiniais tyrimais neaptinkama tol kol jų neprisidaugina iki keleto milijardų. Kai gydytojai vėžiu sergantiems pacientams sako, kad po gydymo jų organizmuose nebėra vėžio ląstelių, tai tiesiog reiškia, kad tyrimais nerandama šių ląstelių, nes jų yra mažiau, nei randamas kiekis.
2.Per žmogaus gyvenimą, vėžio ląstelės pasireiškia nuo 6 iki 10 kartų.
3.Kai žmogaus imuninė sistema stipri, ji sunaikina vėžio ląsteles ir sustabdo jų dauginimąsi bei auglių susidarymą.
4.Kai žmogus turi vėžį, tai rodo, kad jis turi daugialypį mitybos nepakankamumą. Tai gali būti dėl genetinių, aplinkos, maisto ar gyvenimo būdo priežasčių.
5.Kad išvengti daugialypio mitybos nepakankamumo, galima pakeisti dietą ir naudoti papildus, tuo sustiprinant imuninę sistemą.
6.Chemoterapija, tai greit augančių vėžio ląstelių nuodijimas, kuris taip pat naikina greit augančias naudingas ląsteles kaulų čiulpuose, virškinimo- žarnyno trakte ir t.t. ir gali pakenkti tokiems organams, kaip inkstai, kepenys, širdis, plaučiai ir kt.
7.Radiacija, naikindama vėžines ląsteles, taip pat degina, sudaro randus ir pažeidžia sveikas ląsteles, audinius ir organus.
8.Pirminis gydimas chemoterapija ir radiacija dažnai sumažina auglio dydį. Tačiau ilgai besitęsiantis chemoterapijos ir radiacijos naudojimas daugiau nebeveikia auglio naikinimo.
9.Kai organizmas nuo chemoterapijos ir radiacijos per daug užterštas toksinais, imuninė sistema arba su tuo susitaiko arba yra sunaikinama, taigi žmogus neatlaiko infekcijų ir komplikacijų.
10.Chemoterapija ir radiacija gali iššaukti vėžio ląstelių mutaciją ir jos tampa atsparios ir sunkiai sunaikinamos. Chirurginės operacijos taip pat gali sukelti vėžio ląstelių paplitimą kitose srityse.
11.Efektyvus vėžio nugalėjimo būdas yra marinti vėžio ląsteles badu, nemaitinant jų tuo, ko reikia jų dauginimuisi.
KUO MINTA VĖŽIO LĄSTELĖS
a. Cukrus yra vėžio maitintojas. Atsisakius cukraus, išsiima vienas svarbiausių maisto produktų vėžio ląstelėms. Cukraus pakaitalai, tokie kaip NutraSweet, Equal, Spoonful ir kiti yra pagaminti su asparkamu ir yra kenksmingi. Geriausias natūralus pakaitalas būtų Manukos (?) medus arba melasa, bet labai mažais kiekiais. Valgomoji druska yra chemiškai išbalinta. Geriausia alternatyva yra Bragfo(?) amino rūgštys arba jūros druska.
b.Pienas sukelia gleivų susidarymą, ypač skrandžio- žarnyno trakte. Vėžys minta gleivėmis. Atsisakius pieno ir pakeitus jį nesaldintu sojos pienu, vėžio ląstelės alksta.
c.Vėžio ląstelės veši rūgštinėje aplinkoje. Mėsos pagrindu sudaryta dieta yra rūgštinė, geriau yra valgyti žuvį ir šiek tiek paukštienos, nei jautieną ar kiaulieną. Mėsoje taip pat yra gyvulinių antibiotikų, augimo hormonų ir parazitų, kurie visi yra kenksmingi, ypač žmonėms su vėžiu.
d.Dieta susidedanti iš 80 proc. šviežių daržovių ir sulčių, neskaldytų grūdų, sėklų, riešutų ir trupučio vaisių kūne palaiko šarminę aplinką. Apie 20 proc. gali būti virtas maistas, įskaitant pupeles. Šviežios sultys duoda gyvus fermentus, kurie lengvai įsisavinami ir pasiekia ląstelių lygį per 15 min. neužteršdamos ir netrukdydamos sveikoms ląstelėms augti. Kad gauti gyvųjų fermentų, reikalingų sveikų ląstelių susidarymui, paragaukite ir gerkite šviežių daržovių sultis ( daugumos daržovių ir pupelių daigų) ir valgykite žalias daržoves 2-3 kartus per dieną. Fermentai žūna 40 laipsnių temperatūroje.
e.Venkite kavos, arbatos ir šokolado, kurie turi daug kofeino. Žalioji arbata yra geresnė alternatyva ir ji turi vėžio nugalėjimo savybių.. Vanduo- geriausia gerti išvalytą ar filtruotą vandenį, kad išvengti žinomų toksinų ir sunkiųjų metalų esančių vandentiekio vandenyje. Distiliuotas vanduo yra rūgštinis, venkite jo.
12.Mėsos baltymai yra sunkiai virškinami ir tam reikia daug virškinimo fermentų. Nesuvirškinta mėsa žarnyne pradeda pūti ir atsiranda dar daugiau toksinų.
13.Vėžio ląstelės turi tvirtą baltymų apdangalą. Susilaikant, ar valgant mažiau mėsos lieka daugiau fermentų galinčių paveikti vėžio ląstelių baltymines sieneles ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms sunaikinti vėžio ląsteles.
14.Kai kurie papildai stiprina imuninę sistemą ir leidžia organizmo ląstelėms kovotojoms sunaikinti vėžio ląsteles. Yra žinoma, kad kai kurie papildai, tokie kaip vitaminas E sukelia apoptozę arba programuojamą ląstelių mirtį, natūralų organizmo metodą atsikratyti pakenktomis, nenorimomis ar nereikalingomis ląstelėmis.
15.Vėžys- tai proto, kūno ir dvasios liga. Iniciatyvi ir pozityvi dvasia padės kovotojui su vėžiu išgyventi. Pyktis, negalėjimas atleisti, kartėlis įveda kūną į stresinę, rūgštingą aplinką. Išmok išlaikyti mylinčią, atleidžiančią dvasią. Išmok atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu.
16.Vėžio ląstelės negali tarpti deguonimi prisotintoje aplinkoje. Kasdien mankštinkitės ir giliai kvėpuokite tam, kad gautumėte daugiau deguonies pasiekiančio ląstelių lygį. Deguonies terapija yra dar vienas būdas vėžio ląstelių naikinimui.
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)